Ćwicz mięśnie Kegla, a zapomnisz o problemach z erekcją. Oto najłatwiejszy sposób!

Kiedy mówi się o tym zazwyczaj myśli się o kobietach, ale mężczyźni również są wyposażeni w mięśnie Kegla. Są one tak samo ważne więc gdy je zaniedbujemy, możemy wpaść w problemy z erekcją i oddawaniem moczu. Pewne jest, że ich stan odpowiada za jakość erekcji oraz kontrolę wytrysku.

Nie tylko kobiety mogą ćwiczyć mięśnie Kegla. Częstym obrazkiem jest, gdy mężczyźni kupują mnóstwo leków i suplementów diety nie wiedząc, że problemem mogą być mięśnie dna miednicy, który można rozwiązać bez wydawania ani grosza.

 

Mięśnie Kegla u mężczyzn

Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Określenie raczej powszechnie jest stosowane w stosunku do kobiet, ponieważ dużo się o tym mówi przy porodzie. Zbudowane są z tkanki poprzeczne prążkowanej i rozciągają się od kości ogonowej do łonowej, oplatając podstawę członka. Dlaczego w tak dużym społeczeństwie temat jest ignorowany wśród mężczyzn? Przecież ten obszar ciała ma ogromne znaczenie w życiu seksualnym.

Na ogół rzadko mówi się o mięśniach Kegla u mężczyzn. Urolodzy i seksuolodzy również milczą na ten temat. Niewielu mężczyzn jest świadomych tego, że powinno się je wzmacniać, jak normalne mięśnie, o które dbamy na co dzień.

Działanie mięśni Kegla u mężczyzn

Według Arnolda Kegla, kobiety regularnie ćwiczące mięśnie dna miednicy, doświadczają silniejszych orgazmów, są bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego, a nawet łagodzą objawy nietrzymania moczu. Dzieje się tak, ponieważ wejście pochwy jest bardziej zaciśnięte, a podczas stosunku skurcze stają się silniejsze. U mężczyzn mięśnie Kegla są równie ważne, chociaż działają w nieco inny sposób.

Mięśnie Kegla u mężczyzn pozwalają przede wszystkim kontrolować erekcję. Mięśnie dna miednicy utrzymane w słabym stanie sprawiają, że erekcja może z dnia na dzień zanikać. Tajemnicą nie jest, że z wiekiem sprawność seksualna maleje – mają na to wpływ różne zaburzenia i objawy chorób. Wtedy mężczyźni sięgają po tabletki na potencję, które sprawiają, że do członka dopływa więcej krwi, oraz zatrzymują ją na czas stosunku. Mięśnie Kegla utrzymane w odpowiednim stanie pozwalają na trzymanie krwi w członku bez użycia tabletek.

Jeden z mięśni Kegla jest zwieraczem cewki moczowej. Jeżeli mężczyzna jest w stanie go zacisnąć podczas współżycia, to może kontrolować długość stosunku.

Zalety ćwiczenia mięśni Kegla

  • Mocniejsza i dłuższa erekcja
  • Lepsze doznania podczas orgazmu
  • Kontrola orgazmu
  • Większa ilość nasienia
  • Ograniczenie problemów z oddawaniem moczu

Po tych objawach rozpoznasz słabe mięśnie Kegla

  • Oddajesz mocz krótkimi odcinkami zamiast jednym strumieniem
  • Pęcherz nie opróżnia się w całości. Po oddaniu moczu z cewki przez długi czas kapie mocz
  • Nie dajesz rady utrzymać erekcji

W jaki sposób mężczyzna powinien ćwiczyć mięśnie Kegla?

Ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn wygląda zupełnie tak samo, jak u kobiet. Najlepszą metodą na to jest wyobrażenie sobie, że bardzo chce Ci się oddać mocz – niczym jak po kilkugodzinnej podróży. Następnie należy z całej siły zacisnąć mięśnie krocza i wytrzymać w tym stanie przez przynajmniej 5 sekund (max. 10). Najlepsze efekty daje trening składający się z trzech serii (po 10 powtórzeń). Trening najlepiej wykonywać 4 razy dziennie. Ma on jedną ważną zaletę – możesz wykonywać go w dowolnym miejscu.

Ćwiczenie mięśni Kegla kulkami analnymi?!

Kulki gejszy to sprawdzony sposób na trening mięśni Kegla u kobiet. U mężczyzn poleca się kulki analne. Choć pewnie niewielu mężczyzn zdecyduje się na taki krok, to warto przemyśleć taką decyzję. Coraz więcej par hetero decyduje się na kilku analne.Kulki analne, to dwie połączone ze sobą kulki, które wewnątrz posiadają mniejsze kulki. Przy potrząsaniu powinno być słychać grzechotanie. Dzięki kulkom analnym mięśnie dna miednicy są wprawiane w drgania. Przez to w sposób automatyczny mięśnie się kurczą i zaciskają. Kulki analne sprawiają, że możesz nieświadomie trenować mięśnie Kegla, ponieważ bez żadnego wysiłku mięśnie dna miednicy będą zaciskane.

Kulki analne można bez przeszkód stosować w czasie współżycia. Jeżeli masz problemy z utrzymaniem wzwodu, to warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem.