Zaburzenia erekcji u 20, 30, 40 i 50-latka+. Problem jest o wiele łatwiejszy do rozwiązania, niż myślisz!

Według statystyk co piąte zbliżenie seksualne jest obarczone przez problemy z erekcją. Nawet najbardziej aktywny seksualnie mężczyzna może mieć chwilowy kryzys. Odpowiada za to wiele czynników. Skąd się biorą te problemy i w jaki sposób im się przeciwstawić?

Pierwsze momenty problemów z erekcją są ogromnym zaskoczeniem. Wielu mężczyzn jest zdołowanych tym faktem, a to zmniejsza pewność siebie. Istnieją też typy mężczyzn, którzy nie widzą żadnego problemu w sobie, a partnerkach, które co chwilę wymieniają, by udowodnić sobie, że to nie ich wina. Istnieją też mężczyźni, którzy przez takie problemy zaczynają unikać kontaktu z kobietami.

Zapamiętaj, że problemy z erekcją to nie powód do wstydu!

Do erekcji dochodzi dzięki bodźcom – głównie wzrok, słuch i dotyk, ale także wyobraźnia. Zostaje wtedy pobudzony ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym. Dzięki temu wzwód jest możliwy. Do członka dociera więcej krwi, która zostaje w nim zatrzymana na czas stosunku.

Zaburzenia erekcji to nic innego jak brak możliwości osiągnięcia pełnego wzwodu lub utrzymania go na czas stosunku. Jeżeli przydarzyło Ci się to raz czy dwa, nie powinieneś się martwić. Problem zaczyna się wtedy, gdy większość odbytych stosunków w ostatnim czasie kończy się fiaskiem.

Zaburzenia erekcji to nie wstyd! Na świecie cierpi na tę przypadłość ponad 150 milionów mężczyzn. Pewnie większość z nich nie ma zamiaru skonsultować się z lekarzem, a szkoda, ponieważ często zaburzenia erekcji są wynikiem innych chorób. Brak wzwodu to jasny sygnał, że coś jest nie tak!

Problemy z erekcją u dwudziestolatka

Najczęściej główną przyczyną problemów z erekcją u dwudziestoletniego mężczyzny jest stres. Zwykle pojawia się przy pierwszym stosunku w ogóle lub z nową partnerką. Jednak nie tylko, ponieważ stres może być wynoszony ze szkoły, pracy itp… Problemem mogą okazać się również papierosy, które są odpowiedzialne za 85% przypadków. Do tego również inne używki ograniczają sprawność seksualną (alkohol). Anaboliki oraz sterydy również mają na to ogromny wpływ.

Zdarzają się przypadki, że problemy z erekcją u tak młodych mężczyzn spowodowane są przez uzależnienie od pornografii.

Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy problem istnieje tylko podczas współżycia? Jeżeli nie ma żadnych problemów z erekcją podczas masturbacji, a wzwody nocne czy poranny wzwód następują regularnie, to przyczyną na pewno jest stres. Rozmowa z partnerką jest najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli nadal nie pomoże, to warto skonsultować się z seksuologiem.

Problemy z erekcją u trzydziesto i czterdziestolatka

Po trzydziestce człowiek bywa już znerwicowany, a do tego przemęczony psychicznie i fizycznie. Do tego (w wielu przypadkach) dochodzi nadwaga, problemy przyniesione do domu (np. z pracy).

W wielu przypadkach u mężczyzn z przedziału wiekowego 30-40 lat problem nadal leży w psychice. Warto na początek dobrze wypocząć, odstresować się. W tym czasie kobieta powinna być największym wsparciem. Jeżeli kobieta ciągle narzeka na swojego partnera, to tylko oddala was od udanego seksu.

Zdarza się, że problemy z erekcją w tym wieku mogą być spowodowane przez zbyt wielkie dbanie o partnerkę – czekanie na jej orgazm. Czasami warto być egoistą w łóżku.

Problemy z erekcją u pięćdziesięciolatka+

Z wiekiem sprawność seksualna u mężczyzn stopniowo spada i w wieku 50 lat czynniki mogą być inne niż sam stres. Wydzielanie testosteronu jest o wiele mniej intensywne, a do tego zaczynają pojawiać się schorzenia, które wpływają na erekcję – zaburzenia krążenia, choroby prostaty, choroby układu moczowego, choroby wątroby, tarczycy, nerek i wiele, wiele innych. Do tego przyjmowane leki również ingerują w sprawność seksualną mężczyzny.

Jeżeli problemy nie są spowodowane przez stres – a to całkiem prawdopodobne – to koniecznie trzeba wybrać się do urologa, endokrynologa, internisty, seksuologa, a nawet zwykłego lekarza. Pierwsza wizyta służy zapoznaniu się z problemem – lekarz przeprowadzi masę pytań, ale jest to konieczne, by w 100% zdiagnozować problem. Specjalista zrobi „przegląd” zdrowia i narządów płciowych. Dokładnie zmierzy ciśnienie, sprawdzi tętno oraz zbada gruczoł krokowy. Zazwyczaj tyle wystarcza, żeby postawić pewną diagnozę.

Jak poprawić erekcję? W wielu przypadkach wystarczy tylko sport

Często zaburzenia spowodowane są przez brak aktywności fizycznej, tym bardziej, jeśli cierpisz na nadwagę. Nadwaga może powodować lęki przed partnerką (wstydliwość przez swoje ciało) oraz liczne zaburzenia, które wpływają na erekcję (zaburzenia krążenia). Jednak w wielu przypadkach aktywność fizyczna jest bardzo pomocna. Nawet jeśli nie wyeliminujesz nadwagi, to poprawisz swoją pewność siebie. Do tego można dodać dietę na erekcję, która może w szybkim czasie wyeliminować problemy.

Leki na zaburzenia erekcji?

W przypadku kiedy problemem są schorzenia, lub choroby warto sięgnąć po tabletki, które poprawiają napływ i utrzymanie krwi w prąciu. Najlepsze z nich zawierają Sildenafil – substancję, która została przebadana naukowo. Może Ci się kojarzyć z Viagrą, ale od jakiegoś czasu jest ona powszechnie dostępna nawet w środkach bez recepty.

I teraz bardzo ważna sprawa. Jeżeli problemem jest stres lub jakiekolwiek zaburzenia psychiczne, to nawet najlepszy lek nie jest w stanie pomóc.